English Русский

Parakstīties uz jaunumiem, ievadot e-pasta adresi!

Nr. DNKFRC91215A
 

Grāmatu mākslas konkurss „Zelta ābele 2012”

Rīgā, 2013. gada 5. aprīlī 

4.aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā konkursa "Zelta ābele 2012" noslēguma ceremonijā tika pasniegtas Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvas par labāko grāmatu noformējumu. Tāpat akadēmijas aulā atklāja izstādi "Konkurss "Zelta ābele". Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados", kas būs aplūkojama līdz 25.aprīlim.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija jau kopš 1993. gada rīko ikgadējo konkursu "Zelta ābele". Šogad tas notika jau 20. reizi un tajā piedalījās 35 izdevēji ar 108 izdevumiem.

No visiem konkursā iesniegtajiem pieteikumiem žūrija deviņās kategorijās nominēja 19 izdevēju 44 grāmatas. Tāpat balva tika piešķirta "Par mūža ieguldījumu grāmatniecībā", kas tika pasniegta grāmatniecības pētniekam Ojāram Zanderam. Īpaši tiek godāta māksliniece Indra Sproģe, kas atzīta par Gada mākslinieci.

Iļģuciema maiznīca konditorejas komunikācijas nodaļas vadītāja pasniedza speciālo balvu par oriģinālas idejas radošu realizāciju izdodot bērnu bilžu grāmatas sēriju „Bikibuks” izdevniecībai „Liels un mazs”.

Iļģuciema maiznīca konditoreja konkursa dalībniekus un pasākuma viesus priecēja ar uzņēmuma konditoru par godu jubilejai veidoto īpašo kliņģeri.