English Русский
 

Zelta medaļas maizes kvalitātes konkursā Toskānas maizei

Zelta medaļas maizes kvalitātes konkursā Toskānas maizei

Rīgā, 2012. gada 7. septembrī

Šī gada 5. septembrī starptautiskajā pārtikas izstādē “Rīga Food 2012” tika paziņoti maizes kvalitātes konkursa rezultāti. SIA “Iļģuciema maiznīca konditoreja” saņēma zelta apbalvojumus par “Gaišā Toskānas maize ar pienu” un “Tumšā Toskānas maize ar olīveļļu”, savukārt sudraba apbalvojumu - par “Profesionālā sviestmaižu maize”.

SIA „Iļģuciema maiznīca konditoreja” valdes priekšsēdētājs Andrejs Fraimanis skaidro: „Katra maiznieka pienākums un gods ir ražot tādu produktu, ko raksturo ne tikai izcilas garšas īpašības, bet tas atbilst arī augstas kvalitātes starptautiski atzītiem standartiem pēc izskata, garozas, mīkstuma porainības, struktūras un smaržas. Toskānas maizes sērija ir šī gada jaunums, kuru pircēji var iepazīt, iegādājoties produktu tirdzniecības vietās, savukārt Profesionālā sviestmaižu maize ir pazīstama tiem mūsu pircējiem, kuri iegādājas kādu no Lango klasiskajām sviestmaizēm.”

Šogad konkursā piedalījās 14 maizes ceptuves un kopumā tika izvērtēti 37 paraugi. Pēc žūrijas vērtējuma zelta diplomi un medaļas par izcilu maizes kvalitāti tika piešķirti 12 maizes paraugiem, sudraba diplomi un medaļas par ļoti labu kvalitāti - 15 maizes paraugiem, savukārt bronzas diplomi un medaļas par labu kvalitāti – 7 maizes paraugiem. Visus paraugus vērtēja mācīti eksperti pēc starptautiski atzītas sensorās vērtēšanas metodes, kas paredz novērtēt katra produkta kvalitāti atsevišķi nevis noteikt labāko.

 

ļģuciema maiznīcas konditorejas meistaru rokām radītās Toskānas maizes vēsture un cepšanas tradīcijas aizsākās saulainajā Itālijas reģionā Toskānā, kur maizi izsenis cepa bez sāls un, ēdot bagātīgi slacīja ar garšaugu eļļām. Mūsdienās šis produkts ir ieguvis gardēžu maizes cienīgu statusu. Tā struktūra ir poraina un gaisīga, ar rusticas maizēm raksturīgām garšas niansēm un sabalansētu sāls daudzumu. To cepot, pievieno pienu un dažādus garšaugus.

Plašāk par Iļģuciema maiznīcu konditoreju:

SIA „Iļģuciema maiznīca konditoreja” ir SIA FF Foods grupas uzņēmums ar ilglaicīgu un profesionālu pieredzi maizes un konditorejas produktu ražošanā. Uzņēmums kopš 1993.gada – dibināšanas pirmsākumiem darbojas šajā nozarē Latvijas tirgū un ir sertificēts atbilstoši ISO 9001:2008 kvalitātes standartiem. Kopš 2008. gada uzņēmums attīsta savu darbību arī eksporta tirgos, izveidojot zīmolu „Ilguciema Bakery Pastry”.