English Русский
 

Maizes Kvalitātes konkurss

Ir noslēdzies  ikgadējais Maizes Kvalitātes Konkurss. Konkursam pieteicās 15 maizes ceptuves (par 3 ceptuvēm vairāk nekā pērn) un kopumā tika izvērtēti 45 paraugi (par 9 paraugiem vairāk kā pērn).

Pārtikas izstādē “Rīga Food 2011” 7. septembrī tika paziņoti maizes kvalitātes konkursa rezultāti, kā arī pasniegti “Riga Food 2011” diplomi un Latvijas Maiznieku biedrības medaļas kvalitatīvas maizes ražotājiem.

Jau trešo gadu pēc kārtas maizes konkursā paraugus vērtēja pēc starptautiski atzītas sensorā vērtēšanas metodes, kas paredz vērtēt katra produkta kvalitāti atsevišķi nevis noteikt labāko. Turklāt šogad netika izdalītas arī kategorijas – konkursam varēja pieteikt gan saldskābmaizi, gan kviešu, rudzu vai jaukto miltu maizes, kā arī maizes ar sēklām, graudiem, klijām vai citām piedevām.

Pēc žūrijas vērtējuma zelta diploms un medaļa par izcilu maizes kvalitāti tika piešķirti „Tiroles maize”, savukārt bronzas diplomi un medaļas par labu kvalitāti –.“Ciabata ar tomātiem un baziliku” un “Ciabata Natture” – SIA „Iļģuciema maiznīcas konditorejas” meistaru radītās maizes.

Šogad katrs maizes ražotājs varēja piedāvāt vienu maizes veidu īpašā grupā “Jaunums”, kurā tika vērtēta maize, kas ceptuvē izstrādāta pēdējā pusgada laikā un vēl nav nonākusi tirdzniecībā vai tiek realizēta ne ilgāk kā vienu mēnesi.

Jaunumu kategorijā zelta apbalvojumus saņēma SIA “Iļģuciema maiznīca konditoreja” par “Bagete ar sēkliņām un rozīnēm”.