English Русский

Parakstīties uz jaunumiem, ievadot e-pasta adresi!

Nr. DNKFRC91215A
receptesmain.jpg
 

Noderīgas idejas

Ja maizi glabā istabas temperatūrā, tā ir ēdama tikai pāris dienu, bet arī sacietējušu maizi var izmantot.

Kā saglabāt maizi svaigu. Maizi uzglabājiet maizes kastē. Maizes kastē var ielikt šķēlīti ābola vai kartupeļa, lai neļautu maizei izžūt. Maizes kasti ir jātīra katru nedēļu, lai nerastos pelējums.

Šķēlēs sagrieztu maizi var visilgāk uzglabāt ledusskapī, tikai pirms ēšanas tā ir jāsasilda līdz istabas temperatūrai.
Sviestmaižu uzglabāšana. Ja Jums jāpagatavo sviestmaizes iepriekšējā vakarā un gribat tās saglabāt mīkstas un svaigas, ietiniet tās salātu lapās, tad alumīnija folijā un uzglabājiet ledusskapī.
Kā pareizi griezt maizi. Ir ļoti ērti, ka Iļģuciema maiznīcas maizi var nopirkt jau sagrieztu. Ja Jūs esat nopirkuši maizi negrieztu, tad pirms griežat svaigu maizi, nazi iemērciet verdošā ūdenī - maizi varēs viegli sagriezt.
Maizes rīvēšana - rīvmaize. Ja gatavojat rīvmaizi no svaigas maizes, to būs grūti sarīvēt, tāpēc vispirms klaipiņu sasaldējiet un tad rīvējiet.

Gatavojot rīvmaizi no sacietējušas maizes, ielieciet to plastikāta maisiņā un parullējiet ar veltnīti.

Maizes, smalkmaizīšu un cepumu atjaunošana.  Sacietējusi maize nav jāaizmet - to var atsvaidzināt vai no tās var pagatavot rīvmaizi. Pārpalikušu grauzdēto maizi var uzcept. Sviestmaizes, kas palikušas pēc viesībām, var iemērkt olā, uzcept un pasniegt brokastīs.

Lai atsvaidzinātu sacietējušu maizi, apsmidziniet to ar ūdeni, tad ietiniet alumīnija folijas loksnē un karsējiet cepeškrāsnī vidējā temperatūrā apmēram 10 minūtes vai tik ilgi, kamēr tā kļūst elastīga. 

Smalkmaizītes ātri sacietē, bet, ja kādas palikušas neapēstas, iegremdējiet tās pienā un tad uz dažām minūtēm ielieciet karstā cepeškrāsnī. Tās kļūst mīkstas, un tām izveidojas trausla garoziņa. 

Mikliem cepumiem var atjaunot trauslumu, ja tos uz pannas dažas minūtes patur cepeškrāsnī. Tos var arī ielikt mikroviļņu krāsnī un 30 sekundes pakarsēt lielā karstumā. Cepumus nedrīkst cits citu apklāt.