English Русский
IMG_0167.JPG
 

Maize - veselīga uztura avots

Enerģijas uzņemšanai ar pārtiku ir jābūt līdzsvarā ar tās patēriņu, kas mūsdienu straujajā dzīves virpulī ir diezgan grūti panākams. Novirzes no ieteicamām normām atsaucas uz cilvēka veselību, piemēram, liekā svara problēmas vai otra galējība – enerģijas nepietiekamība, kas sasaucas ar mazspēju, vāju imūno sistēmu, attīstības traucējumiem utt.

 

Minerālvielām un vitamīniem, kā jau minēts iepriekš, ir būtiska loma ikdienas uzturā. Ja organismā trūkst, piemēram, dzelzs, var rasties nopietnas problēmas ar veselību, kā, anēmija. Dzelzs nepietiekamība var īpaši apdraudēt sievieti, kas gaida mazuli, vai arī mātes veselību, kas bērniņu baro ar pienu, tāpēc būtiski ir sabalansēt uztura devu atbilstoši savam vecumam un stāvoklim.

 

Pēc veiktajiem aprēķiniem, maizi var uzskatīt kā vienu no veselīga uztura avotiem, jo maize ir bagāta ar šķiedrvielām, kas mūsdienās runājot par veselību ir vērā ņemams fakts akcentu liekot uz funkcionālo pārtiku. Kā atzīmēts Pasaules Veselības organizācijas (PVO) informācijā, dienā ieteicams apēst 250 g maizes.

 

Piemēram, ar kviešu maizi, apēdot ieteicamo maizes daudzumu, uzturā tiek uzņemti vidēji 33 % šķiedrvielu, savukārt ar rudzu maizi – 66% no dienas normas. Izvērtējot maizes patēriņa daudzumu Latvijā ar ieteicamo patēriņu, tas ir būtiski mazāks, jo 2005. gada dati norāda, ka piemēram, rudzu maizes patēriņš uz vienu iedzīvotāju bija 71,23 g (1,58 šķēles), bet baltmaize – 68,49 g (2,74 šķēles), savukārt saldskābā maize – 16,44 (0,41 šķēles).