English Русский
IMG_0159.JPG
 

Maizes uzglabāšana

Maizi veikalos var nopirkt dažādā lielumā un dažādos iepakojumos. Pēdējos gados ir palielinājies pieprasījums pēc šķēlēs sagrieztas maizes, tādēļ vairs tikai daži maizes klaipi nopērkami nesagriezti. Nesaiņotu maizi vislabāk uzglabāt tīrā, noslēgtā un sausā traukā vai maizes kastē. Tā var būt izgatavota gan no dabīgiem materiāliem (koks, māls), gan arī sintētiskiem (plastmasa). Maizi uzglabājot vaļēju telpā vai traukā, tā apkalst un kļūst cieta, tādēļ to tomēr vajadzētu likt plastmasas maisiņā.

iepak.jpgPolipropilēna maisiņš pasargā no apkārtējā vidē esošiem mikroorganismiem, no mitruma zudumiem un apkalšanas. Maize, kuru nopērkam, iesaiņotu polietilēna maisiņā, oriģinālajā iepakojumā būtu arī jāuzglabā maizes kastē vai traukā, ko varētu rekomendēt kā vispiemērotāko uzglabāšanas veidu, jo nav novērots, ka tādējādi maizei pasliktinātos kvalitāte.

Ja maize iesaiņota papīrā, uzglabāšanai ilgākam laikam to ieteicams pārlikt plastmasas maisiņā, lai tā neapkalst. Papīrs visbiežāk paredzēts tikai produkta transportēšanai un lai pasargātu no apkārtējās vides iedarbības.

Ledusskapis tomēr nav piemērotākā maizes uzglabāšanas vieta, jo +4 līdz +6oC temperatūrā maize sacietē visātrāk. Ja ir silts laiks vai ļoti mitrs gaiss telpā, tad gan maizi var uzglabāt ledusskapī, lai ierobežotu pelējuma attīstību. Kviešu maizes izstrādājumi, kā tostermaize, ir piemērotāki šādam uzglabāšanas veidam, jo rudzu maize ledusskapī ievērojami straujāk zaudē savas garšas īpašības un aromātu.

Maizes sasaldēšana ir labs risinājums visu veidu maizes izstrādājumu uzglabāšanai ilgākam laika periodam. Vēlams saldēt svaigu maizi, un tā jāsasaldē uzreiz zemās temperatūrās: ieteicams vismaz no –15 līdz – 18oC. Maizes klaipu vislabāk atlaidināt istabas temperatūrā – vakarā izņem maizi no saldētavas un no rīta var gatavot sviestmaizes. Atsaldēt var arī mikroviļņu krāsnī vai tosterī.

Maizi uzglabājot būtu rūpīgi jāseko uzglabāšanas vietai, lai tur nebūtu mitras maizes drupatas, jo tajās visātrāk var attīstīties pelējums. Reizi mēnesī vai kad nepieciešams, maizes kasti vajadzētu iztīrīt, izmazgāt ar etiķa šķīdumu un izslaucīt sausu, neskalojot ar ūdeni, kas pasargās maizi no pelējuma sēņu attīstības.